ZACHODZĄ ZMIANY


Dobry wieczór wszystkim !
Zwracam się do Was odbiorców z komunikatem. Ostatni wpis na bloga zamieściłem 1 lipca tego roku [troszku się zapuściłem ;D ]. Był to post z serii #OTYMIOWYM czyli luźny, krótki upust mych przemyśleń. Komunikat, który czytacie w tym momencie jest efektem moich ostatnich gdybań. Idąc za przykładem znajomego oraz własnym przekonaniem, postanowiłem, że przyszedł czas na gruntowną zmianę w strukturze mojego bloga. Patrząc na niego dziś widzę chaos, który miałem za pozytywny. Zaczął on jednak wymykać mi się z pod kontroli i nie do końca widzę teraz to co widziałem kiedyś. Być może mój gust się zmienił, jednak wydaje mi się, że najprościej w świecie poszedłem trochę zbyt ogólnikowo omijając tematy , na których naprawdę zamierzałem się skupić. Co więc planuję w związku z tym? Postanowiłem, że :
1. Nazwa bloga z "Numizmaty Polski Królewskiej" zostanie przekształcona na " Monety Wazów ".
2. Wpisy dotychczas zamieszczone na blogu zostaną zmienione na niepubliczne, przez co większości z nich w najbliższym czasie nie zobaczycie. Dlaczego? Większość zostanie edytowana lub zaktualizowana i na nowo opublikowana. Do waszego wglądu pozostaną póki co te, które uznam za nie wymagające korekty (przynajmniej tej gruntownej polegającej na wybebeszeniu wpisu i złożeniu go od nowa ze znacznymi zmianami 🙂)
3. Szata graficzna bloga ulegnie najpewniej modyfikacji.
4. Fanpage bloga zostanie poddany takim samym zmianą.
5. Dodatek-niespodzianka do całości 😃
Na tak nowo ukształtowanym szkielecie mam zamiar budować potencjalne źródło wiedzy (moje wielkie marzenie) a właściwie miejsce, w którym każdy "przybłęda" czy stały czytelnik znajdzie ciekawy artykuł, który mam nadzieję (o !, kolejne marzenie ) nie będzie nudził . Chcę skupić się na dynastii Wazów panującej w Polsce od 1587 do 1668 roku, stąd nowa nazwa "Monety Wazów". Będę prezentował Wam i opowiadał o tym, jak dla mnie najciekawszym, najbardziej dynamicznym i najbogatszym kolekcjonersko okresie menniczym, zapisanym zarówno w monetach jak i donatywach czy medalach. Oczywiście będę nawiązywał niektórymi wpisami czy poświęcał je także innym panowaniom jednak Wazowie staną się motywem przewodnim strony.
Życzcie mi powodzenia !
Przyda się....
Pozdro
Remigiusz - Numizmat 21
ps
Fotka do przykucia uwagi - Jan II Kazimierz Waza, szeląg litewski, mennica Wilno, 1652 (rewers)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

450 rocznica Unii Lubelskiej / 450-osios Liublino Unijos metinės

Trojak ~anomalny~ Zygmunta III - historia moich gdybań / cz.1

Multipla koronna wagi 3,5 talara z 1621 roku, najsłynniejszego stempla w historii numizmatyki polsko-litewskiej